Gudstjenester
 

Gudstjenester

  • 25 May
    2019
    14:00
    Familiegudstjeneste
    Ved: Solvej Paabøl Andersen
    Billund Kirke
    Hans Jensensvej 4
    7190 Billund

  • 26 May
    2019
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Mie Faarkrog
    Give Kirke
    Præstevænget 2
    7323 Give

  • 26 May
    2019
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Jakob Legarth
    Givskud Kirke
    Kirkebakken 13
    Givskud
    7323 Give

  • 26 May
    2019
    09:30
    Gudstjeneste
    Ved: Steen Frøjk Søvndal
    Grindsted Kirke
    Kirkegade 1
    7200 Grindsted

  • 26 May
    2019
    09:30
    Højmesse
    Ved: Gitte Bærentsen Lorentzen
    Vester Kirke
    Vester Møllevej 6
    7323 Give

  • 26 May
    2019
    10:00
    Højmesse
    Ved: Karl Lund
    Sønder Omme Kirke
    Kirke Alle 2
    7260 Sønder Omme

  • 26 May
    2019
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Mie Faarkrog
    Farre Kirke
    Kirkevej 4
    Farre
    7323 Give

  • 26 May
    2019
    10:30
    Højmesse
    Ved: Solvej Paabøl Andersen
    Billund Kirke
    Hans Jensensvej 4
    7190 Billund

  • 26 May
    2019
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Hanne Kobbelgaard
    Stenderup Kirke
    Østergaardsvej 3
    Krogager
    7200 Grindsted

  • 26 May
    2019
    10:30
    Højmesse
    Ved: Solvej Paabøl Andersen
    Billund Kirke
    Hans Jensensvej 4
    7190 Billund

  • 26 May
    2019
    10:30
    Højmesse
    Ved: Heinrich Wichmann Pedersen
    Randbøl Kirke
    Randbølvej 69
    7183 Randbøl

  • 26 May
    2019
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Susanne Østbjerg Kargo
    Vorbasse Kirke
    Kirkegade 23A
    6623 Vorbasse

  • 26 May
    2019
    11:00
    Højmesse
    Ved: Diana Elisa Rasmussen
    Øster Nykirke
    Hærvejen 309
    7323 Give

  • 26 May
    2019
    11:00
    Gudstjeneste
    Ved: Gitte Bærentsen Lorentzen
    Thyregod Kirke
    Grundtvigs Pl 2
    Thyregod
    7323 Give

  • 30 May
    2019
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Karin Rahbek-Engmarksgaard
    Sigengen
    Mølle Alle
    7260 Sønder Omme

  • 30 May
    2019
    09:30
    Gudstjeneste
    Ved: Steen Frøjk Søvndal
    Grindsted Kirke
    Kirkegade 1
    7200 Grindsted

  • 30 May
    2019
    09:30
    Konfirmation
    Ved: Gitte Bærentsen Lorentzen
    Thyregod Kirke
    Grundtvigs Pl 2
    Thyregod
    7323 Give

  • 30 May
    2019
    10:00
    Konfirmation
    Ved: Diana Elisa Rasmussen
    Vonge Kirke
    Bygade 109
    7173 Vonge

  • 30 May
    2019
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Poul Viller
    Give Kirke
    Præstevænget 2
    7323 Give

  • 30 May
    2019
    10:30
    Højmesse
    Ved: Solvej Paabøl Andersen
    Grene Kirke
    Kirkevej 3
    7190 Billund

  • 30 May
    2019
    10:30
    Højmesse
    Ved: Solvej Paabøl Andersen
    Grene Kirke
    Kirkevej 3
    7190 Billund

  • 30 May
    2019
    10:30
    Højmesse
    Ved: Morten Sørensen
    Randbøl Kirke
    Randbølvej 69
    7183 Randbøl

  • 30 May
    2019
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Henriette Hauritz Jørgensen
    Gadbjerg Kirke
    Buen 17B
    7321 Gadbjerg

  • 30 May
    2019
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Jørgen Johansen, Hejnsvig
    Skjoldbjerg kirke
    Skjoldbjergvej 43
    6623 Vorbasse

  • 30 May
    2019
    11:00
    Konfirmation
    Ved: Gitte Bærentsen Lorentzen
    Vester Kirke
    Vester Møllevej 6
    7323 Give

  • 30 May
    2019
    11:00
    Gudstjeneste
    Ved: Egil Hvid-Olsen
    Nollund Kirke
    Nollundvej 162
    7200 Grindsted

  • 01 Jun
    2019
    11:00
    Gudstjeneste
    Ved: Hanne Kobbelgaard
    Krogager Stadion

  • 01 Jun
    2019
    11:00
    Konfirmation
    Ved: Gitte Bærentsen Lorentzen
    Thyregod Kirke
    Grundtvigs Pl 2
    Thyregod
    7323 Give

  • 02 Jun
    2019
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Solvej Paabøl Andersen
    Grene Kirke
    Kirkevej 3
    7190 Billund

  • 02 Jun
    2019
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Poul Viller
    Give Kirke
    Præstevænget 2
    7323 Give

  • 02 Jun
    2019
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Solvej Paabøl Andersen
    Grene Kirke
    Kirkevej 3
    7190 Billund

  • 02 Jun
    2019
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Jørgen Johansen, Hejnsvig
    Vorbasse Kirke
    Kirkegade 23A
    6623 Vorbasse

  • 02 Jun
    2019
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Henriette Hauritz Jørgensen
    Gadbjerg Kirke
    Buen 17B
    7321 Gadbjerg

  • 02 Jun
    2019
    09:30
    Højmesse
    Ved: Gitte Bærentsen Lorentzen
    Vester Kirke
    Vester Møllevej 6
    7323 Give

  • 02 Jun
    2019
    10:00
    Konfirmation
    Ved: Diana Elisa Rasmussen
    Øster Nykirke
    Hærvejen 309
    7323 Give

  • 02 Jun
    2019
    10:30
    Højmesse
    Ved: Solvej Paabøl Andersen
    Billund Kirke
    Hans Jensensvej 4
    7190 Billund

  • 02 Jun
    2019
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Poul Viller
    Farre Kirke
    Kirkevej 4
    Farre
    7323 Give

  • 02 Jun
    2019
    10:30
    Højmesse
    Ved: Solvej Paabøl Andersen
    Billund Kirke
    Hans Jensensvej 4
    7190 Billund

  • 02 Jun
    2019
    10:30
    Højmesse
    Ved: Heinrich Wichmann Pedersen
    Nørup Kirke
    De Lichtenbergs Vej 32
    Nørup
    7182 Bredsten

  • 02 Jun
    2019
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Henriette Hauritz Jørgensen
    Givskud Kirke
    Kirkebakken 13
    Givskud
    7323 Give

  • 05 Jun
    2019
    14:30
    Plejehjems- og institutionsgudstjeneste
    Ved: Diana Elisa Rasmussen
    Plejecenter Sandbjerg
    Gl. Sejrupvej 2
    7323 Give

  • 05 Jun
    2019
    14:45
    Anden gudstjeneste
    Ved: Hanne Kobbelgaard
    Engbo Storegade 39

  • 05 Jun
    2019
    16:00
    Gudstjeneste
    Ved: Egil Hvid-Olsen
    Grindsted Kirke
    Kirkegade 1
    7200 Grindsted

  • 06 Jun
    2019
    14:45
    Plejehjems- og institutionsgudstjeneste
    Ved: Solvej Paabøl Andersen

  • 09 Jun
    2019
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Peter Hjorth Fredensborg
    Billund Kirke
    Hans Jensensvej 4
    7190 Billund

  • 09 Jun
    2019
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Peter Hjorth Fredensborg
    Billund Kirke
    Hans Jensensvej 4
    7190 Billund

  • 09 Jun
    2019
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Susanne Østbjerg Kargo
    Vorbasse Kirke
    Kirkegade 23A
    6623 Vorbasse

  • 09 Jun
    2019
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Henriette Hauritz Jørgensen
    Givskud Kirke
    Kirkebakken 13
    Givskud
    7323 Give

  • 09 Jun
    2019
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Hanne Kobbelgaard
    Stenderup Kirke
    Østergaardsvej 3
    Krogager
    7200 Grindsted

  • 09 Jun
    2019
    09:30
    Højmesse
    Ved: Diana Elisa Rasmussen
    Vonge Kirke
    Bygade 109
    7173 Vonge

  • 09 Jun
    2019
    10:00
    Højmesse
    Ved: Solveig Paabøl Andersen
    Sønder Omme Kirke
    Kirke Alle 2
    7260 Sønder Omme

  • 09 Jun
    2019
    10:30
    Højmesse
    Ved: Peter Hjorth Fredensborg
    Grene Kirke
    Kirkevej 3
    7190 Billund

  • 09 Jun
    2019
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Mie Faarkrog
    Give Kirke
    Præstevænget 2
    7323 Give

  • 09 Jun
    2019
    10:30
    Højmesse
    Ved: Peter Hjorth Fredensborg
    Grene Kirke
    Kirkevej 3
    7190 Billund

  • 09 Jun
    2019
    10:30
    Højmesse
    Ved: Morten Sørensen
    Randbøl Kirke
    Randbølvej 69
    7183 Randbøl

  • 09 Jun
    2019
    10:30
    Højmesse
    Ved: Heinrich Wichmann Pedersen
    Nørup Kirke
    De Lichtenbergs Vej 32
    Nørup
    7182 Bredsten

  • 09 Jun
    2019
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Henriette Hauritz Jørgensen
    Gadbjerg Kirke
    Buen 17B
    7321 Gadbjerg

  • 09 Jun
    2019
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Susanne Østbjerg Kargo
    Skjoldbjerg kirke
    Skjoldbjergvej 43
    6623 Vorbasse

  • 09 Jun
    2019
    11:00
    Gudstjeneste
    Ved: Steen Frøjk Søvndal
    Nollund Kirke
    Nollundvej 162
    7200 Grindsted

  • 09 Jun
    2019
    11:00
    Gudstjeneste
    Ved: Diana Elisa Rasmussen
    Vester Kirke
    Vester Møllevej 6
    7323 Give

  • 10 Jun
    2019
    09:00
    Højmesse
    Ved: Karin Rahbek-Engmarksgaard
    Sønder Omme Kirke
    Kirke Alle 2
    7260 Sønder Omme

  • 10 Jun
    2019
    10:30
    Højmesse
    Ved: Solvej Paabøl Andersen
    Billund Kirke
    Hans Jensensvej 4
    7190 Billund

  • 10 Jun
    2019
    10:30
    Højmesse
    Ved: Solvej Paabøl Andersen
    Billund Kirke
    Hans Jensensvej 4
    7190 Billund

  • 10 Jun
    2019
    14:00
    Friluftsgudstjeneste
    Ved: Jakob Terp Legarth
    præstegårdshaven i Ringive
    Ringivevej 113
    7323 Give

  • 10 Jun
    2019
    14:00
    Friluftsgudstjeneste
    Ved: Heinrich Wichmann Pedersen
    Nørup Præstegårdshave

  • 10 Jun
    2019
    14:00
    Friluftsgudstjeneste
    Ved: Susanne Østbjerg Kargo
    Præstehaven
    Skjoldbjergvej 8
    6623 Vorbasse

  • 10 Jun
    2019
    19:00
    Gudstjeneste
    Ved: Steen Frøjk Søvndal
    Grindsted Kirke
    Kirkegade 1
    7200 Grindsted

  • 11 Jun
    2019
    17:00
    Børnegudstjeneste
    Ved: Gitte Bærentsen Lorentzen
    Kirkehuset
    Borgergade 4
    7323 Give

  • 16 Jun
    2019
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Peter Hjorth Fredensborg
    Billund Kirke
    Hans Jensensvej 4
    7190 Billund

  • 16 Jun
    2019
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Peter Hjorth Fredensborg
    Billund Kirke
    Hans Jensensvej 4
    7190 Billund

  • 16 Jun
    2019
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Morten Sørensen
    Gadbjerg Kirke
    Buen 17B
    7321 Gadbjerg

  • 16 Jun
    2019
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Susanne Østbjerg Kargo
    Skjoldbjerg kirke
    Skjoldbjergvej 43
    6623 Vorbasse

  • 16 Jun
    2019
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Mie Faarkrog
    Give Kirke
    Præstevænget 2
    7323 Give

  • 16 Jun
    2019
    09:30
    Højmesse
    Ved: Gitte Bærentsen Lorentzen
    Thyregod Kirke
    Grundtvigs Pl 2
    Thyregod
    7323 Give

  • 16 Jun
    2019
    09:30
    Gudstjeneste
    Ved: Egil Hvid-Olsen
    Grindsted Kirke
    Kirkegade 1
    7200 Grindsted

  • 16 Jun
    2019
    10:00
    Højmesse
    Ved: Karin Rahbek-Engmarksgaard
    Sønder Omme Kirke
    Kirke Alle 2
    7260 Sønder Omme

  • 16 Jun
    2019
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Anna Marie Erbs
    Stenderup Kirke
    Østergaardsvej 3
    Krogager
    7200 Grindsted

  • 16 Jun
    2019
    10:30
    Højmesse
    Ved: Peter Hjorth Fredensborg
    Grene Kirke
    Kirkevej 3
    7190 Billund

  • 16 Jun
    2019
    10:30
    Højmesse
    Ved: Peter Hjorth Fredensborg
    Grene Kirke
    Kirkevej 3
    7190 Billund

  • 16 Jun
    2019
    10:30
    Højmesse
    Ved: Morten Sørensen
    Randbøl Kirke
    Randbølvej 69
    7183 Randbøl

  • 16 Jun
    2019
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Susanne Østbjerg Kargo
    Vorbasse Kirke
    Kirkegade 23A
    6623 Vorbasse

  • 16 Jun
    2019
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Mie Faarkrog
    Farre Kirke
    Kirkevej 4
    Farre
    7323 Give

  • 16 Jun
    2019
    11:00
    Højmesse
    Ved: Gitte Bærentsen Lorentzen
    Øster Nykirke
    Hærvejen 309
    7323 Give

  • 16 Jun
    2019
    14:00
    Gudstjeneste
    Ved: Anna Marie Erbs
    Nollund Kirke

  • 20 Jun
    2019
    14:45
    Plejehjems- og institutionsgudstjeneste
    Ved: Peter Hjorth Fredensborg

  • 23 Jun
    2019
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Solvej Paabøl Andersen
    Grene Kirke
    Kirkevej 3
    7190 Billund

  • 23 Jun
    2019
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Solvej Paabøl Andersen
    Grene Kirke
    Kirkevej 3
    7190 Billund

  • 23 Jun
    2019
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Jørgen Johansen, Hejnsvig
    Skjoldbjerg kirke
    Skjoldbjergvej 43
    6623 Vorbasse

  • 23 Jun
    2019
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Karin Rahbek-Engmarksgaard
    Sønder Omme Kirke
    Kirke Alle 2
    7260 Sønder Omme

  • 23 Jun
    2019
    09:30
    Højmesse
    Ved: Diana Elisa Rasmussen
    Vonge Kirke
    Bygade 109
    7173 Vonge

  • 23 Jun
    2019
    09:30
    Gudstjeneste
    Ved: Anna Marie Erbs
    Grindsted Kirke
    Kirkegade 1
    7200 Grindsted

  • 23 Jun
    2019
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Hanne Kallestrup Kobbelgaard
    Stenderup Kirke
    Østergaardsvej 3
    Krogager
    7200 Grindsted

  • 23 Jun
    2019
    10:30
    Højmesse
    Ved: Heinrich Wichmann Pedersen
    Nørup Kirke
    De Lichtenbergs Vej 32
    Nørup
    7182 Bredsten

  • 23 Jun
    2019
    10:30
    Højmesse
    Ved: Solvej Paabøl Andersen
    Billund Kirke
    Hans Jensensvej 4
    7190 Billund

  • 23 Jun
    2019
    10:30
    Højmesse
    Ved: Solvej Paabøl Andersen
    Billund Kirke
    Hans Jensensvej 4
    7190 Billund

  • 23 Jun
    2019
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Poul Viller
    Give Kirke
    Præstevænget 2
    7323 Give

  • 23 Jun
    2019
    11:00
    Gudstjeneste
    Ved: Diana Elisa Rasmussen
    Thyregod Kirke
    Grundtvigs Pl 2
    Thyregod
    7323 Give

  • 23 Jun
    2019
    11:00
    Gudstjeneste
    Ved: Egil Hvid-Olsen
    Nollund Kirke
    Nollundvej 162
    7200 Grindsted

  • 23 Jun
    2019
    19:00
    Gudstjeneste
    Ved: Henriette Hauritz Jørgensen
    Givskud Kirke
    Kirkebakken 13
    Givskud
    7323 Give

 
Grene Provsti, Kirkegade 22, 7200 Grindsted, Tlf. 75 32 49 31, Email: grene.provsti(a)km.dk