Gudstjenester
 

Gudstjenester

  • 17 Jan
    2019
    02:45
    Plejehjems- og institutionsgudstjeneste
    Ved: Karl Lund

  • 20 Jan
    2019
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Solvej Paabøl Andersen
    Billund Kirke
    Hans Jensensvej 4
    7190 Billund

  • 20 Jan
    2019
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Henriette H. Jørgensen, Givskud-Gadbjerg
    Langelund Kirke
    Gammelbyvej 1
    7323 Give

  • 20 Jan
    2019
    09:30
    Højmesse
    Ved: Diana Elisa Rasmussen
    Øster Nykirke
    Hærvejen 309
    7323 Give

  • 20 Jan
    2019
    09:30
    Gudstjeneste
    Ved: Egil Hvid-Olsen
    Grindsted Kirke
    Kirkegade 1
    7200 Grindsted

  • 20 Jan
    2019
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Karin Merete Rahbek-Engmarksgaard
    Filskov Kirke
    Omme Landevej 5
    Filskov
    7200 Grindsted

  • 20 Jan
    2019
    10:30
    Højmesse
    Ved: Heinrich Wichmann Pedersen,Heinrich Wichmann Pedersen
    Nørup Kirke
    De Lichtenbergs Vej 32
    Nørup
    7182 Bredsten

  • 20 Jan
    2019
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Hanne Kobbelgaard
    Stenderup Kirke
    Østergaardsvej 3
    Krogager
    7200 Grindsted

  • 20 Jan
    2019
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Susanne Østbjerg Kargo
    Vorbasse Kirke
    Kirkegade 23A
    6623 Vorbasse

  • 20 Jan
    2019
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Henriette Hauritz Jørgensen
    Givskud Kirke
    Kirkebakken 13
    Givskud
    7323 Give

  • 20 Jan
    2019
    10:30
    Højmesse
    Ved: Solvej Paabøl Andersen
    Grene Kirke
    Kirkevej 3
    7190 Billund

  • 20 Jan
    2019
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Mie Faarkrog
    Give Kirke
    Præstevænget 2
    7323 Give

  • 20 Jan
    2019
    11:00
    Gudstjeneste
    Ved: Steen Frøjk Søvndal
    Nollund Kirke
    Nollundvej 162
    7200 Grindsted

  • 20 Jan
    2019
    11:00
    Gudstjeneste
    Ved: Diana Elisa Rasmussen
    Vester Kirke
    Vester Møllevej 6
    7323 Give

  • 20 Jan
    2019
    02:00
    Gudstjeneste
    Ved: Susanne Østbjerg Kargo
    Skjoldbjerg kirke
    Skjoldbjergvej 43
    6623 Vorbasse

  • 23 Jan
    2019
    05:00
    Gudstjeneste
    Ved: Steen Frøjk Søvndal
    Grindsted Kirke
    Kirkegade 1
    7200 Grindsted

  • 27 Jan
    2019
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Poul Viller
    Give Kirke
    Præstevænget 2
    7323 Give

  • 27 Jan
    2019
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Henriette Hauritz Jørgensen
    Givskud Kirke
    Kirkebakken 13
    Givskud
    7323 Give

  • 27 Jan
    2019
    09:30
    Højmesse
    Ved: Diana Elisa Rasmussen
    Thyregod Kirke
    Grundtvigs Pl 2
    Thyregod
    7323 Give

  • 27 Jan
    2019
    09:30
    Gudstjeneste
    Ved: Egil Hvid-Olsen
    Grindsted Kirke
    Kirkegade 1
    7200 Grindsted

  • 27 Jan
    2019
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Karin Merete Rahbek-Engmarksgaard
    Filskov Kirke
    Omme Landevej 5
    Filskov
    7200 Grindsted

  • 27 Jan
    2019
    10:30
    Højmesse
    Ved: Heinrich Wichmann Pedersen
    Randbøl Kirke
    Randbølvej 69
    7183 Randbøl

  • 27 Jan
    2019
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Mogens Jensen
    Skjoldbjerg kirke
    Skjoldbjergvej 43
    6623 Vorbasse

  • 27 Jan
    2019
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Henriette Hauritz Jørgensen
    Gadbjerg Kirke
    Buen 17B
    7321 Gadbjerg

  • 27 Jan
    2019
    10:30
    Højmesse
    Ved: Peter Hjorth Fredensborg
    Grene Kirke
    Kirkevej 3
    7190 Billund

  • 27 Jan
    2019
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Poul Viller
    Farre Kirke
    Kirkevej 4
    Farre
    7323 Give

  • 27 Jan
    2019
    11:00
    Gudstjeneste
    Ved: Diana Elisa Rasmussen
    Vonge Kirke
    Bygade 109
    7173 Vonge

  • 27 Jan
    2019
    11:00
    Gudstjeneste
    Ved: Anna Marie Erbs
    Nollund Kirke
    Nollundvej 162
    7200 Grindsted

  • 02 Feb
    2019
    07:00
    Gudstjeneste
    Ved: Anna Marie Erbs
    Grindsted Kirke
    Kirkegade 1
    7200 Grindsted

  • 03 Feb
    2019
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Hanne Kallestrup Kobbelgaard
    Stenderup Kirke
    Østergaardsvej 3
    Krogager
    7200 Grindsted

  • 03 Feb
    2019
    09:30
    Gudstjeneste
    Ved: Egil Hvid-Olsen
    Nollund Kirke
    Nollundvej 162
    7200 Grindsted

  • 03 Feb
    2019
    09:30
    Højmesse
    Ved: Gitte Bærentsen Lorentzen
    Vester Kirke
    Vester Møllevej 6
    7323 Give

  • 03 Feb
    2019
    10:30
    Højmesse
    Ved: Heinrich Wichmann Pedersen
    Nørup Kirke
    De Lichtenbergs Vej 32
    Nørup
    7182 Bredsten

  • 03 Feb
    2019
    10:30
    Højmesse
    Ved: Peter Hjorth Fredensborg
    Grene Kirke
    Kirkevej 3
    7190 Billund

  • 03 Feb
    2019
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Susanne Østbjerg Kargo
    Vorbasse Kirke
    Kirkegade 23A
    6623 Vorbasse

  • 03 Feb
    2019
    11:00
    Gudstjeneste
    Ved: Gitte Bærentsen Lorentzen
    Thyregod Kirke
    Grundtvigs Pl 2
    Thyregod
    7323 Give

  • 03 Feb
    2019
    11:00
    Gudstjeneste
    Ved: Steen Frøjk Søvndal
    Grindsted Kirke
    Kirkegade 1
    7200 Grindsted

  • 03 Feb
    2019
    02:00
    Gudstjeneste
    Ved: Henriette Hauritz Jørgensen
    Givskud Kirke
    Kirkebakken 13
    Givskud
    7323 Give

  • 03 Feb
    2019
    05:00
    Gudstjeneste
    Ved: Peter Hjorth Fredensborg
    Billund Kirke
    Hans Jensensvej 4
    7190 Billund

  • 03 Feb
    2019
    07:00
    Anden gudstjeneste
    Ved: Diana Elisa Rasmussen
    Øster Nykirke
    Hærvejen 309
    7323 Give

  • 03 Feb
    2019
    07:30
    Gudstjeneste
    Ved: Karin Merete Rahbek-Engmarksgaard
    Filskov Kirke
    Omme Landevej 5
    Filskov
    7200 Grindsted

  • 06 Feb
    2019
    02:30
    Plejehjems- og institutionsgudstjeneste
    Ved: Gitte Bærentsen Lorentzen
    Plejecenter Sandbjerg
    Gl. Sejrupvej 2
    7323 Give

  • 06 Feb
    2019
    02:45
    Anden gudstjeneste
    Ved: Hanne Kallestrup Kobbelgaard
    Engbo Storegade 39

  • 06 Feb
    2019
    05:00
    Familiegudstjeneste
    Ved: Susanne Østbjerg Kargo
    Vorbasse Kirke
    Kirkegade 23A
    6623 Vorbasse

  • 07 Feb
    2019
    02:45
    Plejehjems- og institutionsgudstjeneste
    Ved: Solvej Paabøl Andersen

  • 10 Feb
    2019
    09:00
    Anden gudstjeneste
    Ved: Ingen præst
    Stenderup Kirke
    Østergaardsvej 3
    Krogager
    7200 Grindsted

  • 10 Feb
    2019
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Jakob Legarth
    Gadbjerg Kirke
    Buen 17B
    7321 Gadbjerg

  • 10 Feb
    2019
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Jørgen Johansen, Hejnsvig
    Skjoldbjerg kirke
    Skjoldbjergvej 43
    6623 Vorbasse

  • 10 Feb
    2019
    09:30
    Højmesse
    Ved: Diana Elisa Rasmussen
    Øster Nykirke
    Hærvejen 309
    7323 Give

  • 10 Feb
    2019
    09:30
    Højmesse
    Ved: Gitte Bærentsen Lorentzen
    Thyregod Kirke
    Grundtvigs Pl 2
    Thyregod
    7323 Give

  • 10 Feb
    2019
    09:30
    Gudstjeneste
    Ved: Bodil Raakjær Jensen
    Grindsted Kirke
    Kirkegade 1
    7200 Grindsted

  • 10 Feb
    2019
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Karin Merete Rahbek-Engmarksgaard
    Filskov Kirke
    Omme Landevej 5
    Filskov
    7200 Grindsted

  • 10 Feb
    2019
    10:00
    Højmesse
    Ved: Solvej Paabøl Andersen
    Billund Kirke
    Hans Jensensvej 4
    7190 Billund

  • 10 Feb
    2019
    10:30
    Højmesse
    Ved: vikar
    Randbøl Kirke
    Randbølvej 69
    7183 Randbøl

  • 10 Feb
    2019
    11:00
    Gudstjeneste
    Ved: Steen Frøjk Søvndal
    Nollund Kirke
    Nollundvej 162
    7200 Grindsted

  • 17 Feb
    2019
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Karl Lund
    Filskov Kirke
    Omme Landevej 5
    Filskov
    7200 Grindsted

  • 17 Feb
    2019
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Peter Hjorth Fredensborg
    Billund Kirke
    Hans Jensensvej 4
    7190 Billund

  • 17 Feb
    2019
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Henriette Hauritz Jørgensen
    Givskud Kirke
    Kirkebakken 13
    Givskud
    7323 Give

  • 17 Feb
    2019
    09:30
    Højmesse
    Ved: Diana Elisa Rasmussen
    Vonge Kirke
    Bygade 109
    7173 Vonge

  • 17 Feb
    2019
    09:30
    Gudstjeneste
    Ved: Egil Hvid-Olsen
    Grindsted Kirke
    Kirkegade 1
    7200 Grindsted

  • 17 Feb
    2019
    10:30
    Højmesse
    Ved: Peter Hjorth Fredensborg
    Grene Kirke
    Kirkevej 3
    7190 Billund

  • 17 Feb
    2019
    10:30
    Højmesse
    Ved: Heinrich Wichmann Pedersen
    Nørup Kirke
    De Lichtenbergs Vej 32
    Nørup
    7182 Bredsten

  • 17 Feb
    2019
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Henriette Hauritz Jørgensen
    Gadbjerg Kirke
    Buen 17B
    7321 Gadbjerg

  • 17 Feb
    2019
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Susanne Østbjerg Kargo
    Vorbasse Kirke
    Kirkegade 23A
    6623 Vorbasse

  • 17 Feb
    2019
    11:00
    Gudstjeneste
    Ved: Diana Elisa Rasmussen
    Vester Kirke
    Vester Møllevej 6
    7323 Give

  • 21 Feb
    2019
    02:45
    Plejehjems- og institutionsgudstjeneste
    Ved: Peter Hjorth Fredensborg

  • 22 Feb
    2019
    04:00
    Anden gudstjeneste
    Ved: Begge præster medvirker
    Konfirmandstuen

  • 24 Feb
    2019
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Solvej Paabøl Andersen
    Grene Kirke
    Kirkevej 3
    7190 Billund

  • 24 Feb
    2019
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Henriette Hauritz Jørgensen
    Gadbjerg Kirke
    Buen 17B
    7321 Gadbjerg

  • 24 Feb
    2019
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Susanne Østbjerg Kargo
    Vorbasse Kirke
    Kirkegade 23A
    6623 Vorbasse

  • 24 Feb
    2019
    09:30
    Højmesse
    Ved: Gitte Bærentsen Lorentzen
    Thyregod Kirke
    Grundtvigs Pl 2
    Thyregod
    7323 Give

  • 24 Feb
    2019
    09:30
    Gudstjeneste
    Ved: Steen Frøjk Søvndal
    Grindsted Kirke
    Kirkegade 1
    7200 Grindsted

  • 24 Feb
    2019
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Karin Merete Rahbek-Engmarksgaard
    Filskov Kirke
    Omme Landevej 5
    Filskov
    7200 Grindsted

  • 24 Feb
    2019
    10:30
    Højmesse
    Ved: vikar
    Randbøl Kirke
    Randbølvej 69
    7183 Randbøl

  • 24 Feb
    2019
    10:30
    Højmesse
    Ved: Solvej Paabøl Andersen
    Billund Kirke
    Hans Jensensvej 4
    7190 Billund

  • 24 Feb
    2019
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Henriette Hauritz Jørgensen
    Givskud Kirke
    Kirkebakken 13
    Givskud
    7323 Give

  • 24 Feb
    2019
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Hanne Kallestrup Kobbelgaard
    Stenderup Kirke
    Østergaardsvej 3
    Krogager
    7200 Grindsted

  • 24 Feb
    2019
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Susanne Østbjerg Kargo
    Skjoldbjerg kirke
    Skjoldbjergvej 43
    6623 Vorbasse

  • 24 Feb
    2019
    11:00
    Gudstjeneste
    Ved: Gitte Bærentsen Lorentzen
    Øster Nykirke
    Hærvejen 309
    7323 Give

  • 24 Feb
    2019
    07:00
    Gudstjeneste
    Ved: Egil Hvid-Olsen
    Nollund Kirke
    Nollundvej 162
    7200 Grindsted

  • 27 Feb
    2019
    05:00
    Børnegudstjeneste
    Ved: Gitte Bærentsen Lorentzen
    Kirkehuset
    Borgergade 4
    7323 Give

  • 03 Mar
    2019
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Peter Hjorth Fredensborg
    Billund Kirke
    Hans Jensensvej 4
    7190 Billund

  • 03 Mar
    2019
    09:30
    Højmesse
    Ved: Diana Elisa Rasmussen
    Vonge Kirke
    Bygade 109
    7173 Vonge

  • 03 Mar
    2019
    09:30
    Gudstjeneste
    Ved: Steen Frøjk Søvndal
    Nollund Kirke
    Nollundvej 162
    7200 Grindsted

  • 03 Mar
    2019
    09:30
    Højmesse
    Ved: Gitte Bærentsen Lorentzen
    Vester Kirke
    Vester Møllevej 6
    7323 Give

  • 03 Mar
    2019
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Karin Merete Rahbek-Engmarksgaard
    Filskov Kirke
    Omme Landevej 5
    Filskov
    7200 Grindsted

  • 03 Mar
    2019
    10:30
    Højmesse
    Ved: Peter Hjorth Fredensborg
    Grene Kirke
    Kirkevej 3
    7190 Billund

  • 03 Mar
    2019
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Henriette Hauritz Jørgensen
    Gadbjerg Kirke
    Buen 17B
    7321 Gadbjerg

  • 03 Mar
    2019
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Susanne Østbjerg Kargo
    Vorbasse Kirke
    Kirkegade 23A
    6623 Vorbasse

  • 03 Mar
    2019
    11:00
    Gudstjeneste
    Ved: Gitte Bærentsen Lorentzen
    Thyregod Kirke
    Grundtvigs Pl 2
    Thyregod
    7323 Give

  • 03 Mar
    2019
    11:00
    Gudstjeneste
    Ved: Anna Marie Erbs
    Grindsted Kirke
    Kirkegade 1
    7200 Grindsted

  • 03 Mar
    2019
    02:00
    Gudstjeneste
    Ved: Henriette Hauritz Jørgensen
    Givskud Kirke
    Kirkebakken 13
    Givskud
    7323 Give

  • 03 Mar
    2019
    03:00
    Børnegudstjeneste
    Ved: Hanne Kobbelgaard
    Teglgaardshallen kl. 15.00

  • 03 Mar
    2019
    04:00
    Gudstjeneste
    Ved: Steen Frøjk Søvndal
    Grindsted Kirke
    Kirkegade 1
    7200 Grindsted

  • 06 Mar
    2019
    02:30
    Plejehjems- og institutionsgudstjeneste
    Ved: Gitte Bærentsen Lorentzen
    Plejecenter Sandbjerg
    Gl. Sejrupvej 2
    7323 Give

  • 06 Mar
    2019
    02:45
    Anden gudstjeneste
    Ved: Hanne Kallestrup Kobbelgaard
    Engbo Storegade 39

  • 07 Mar
    2019
    02:45
    Plejehjems- og institutionsgudstjeneste
    Ved: Peter Hjorth Fredensborg

  • 07 Mar
    2019
    05:00
    Stille- og meditationsgudstjeneste
    Ved: Gitte Bærentsen Lorentzen
    Thyregod Kirke
    Grundtvigs Pl 2
    Thyregod
    7323 Give

  • 10 Mar
    2019
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Peter Hjorth Fredensborg
    Grene Kirke
    Kirkevej 3
    7190 Billund

 
Grene Provsti, Kirkegade 22, 7200 Grindsted, Tlf. 75 32 49 31, Email: grene.provsti(a)km.dk