Gudstjenester

 

Gudstjenester

  • 16 Jul
    2020
    15:00
    Plejehjems- og institutionsgudstjeneste
    Ved: Susanne Østbjerg Kargo
    Frihavnen
    Degnelodden 1
    6623 Vorbasse

  • 19 Jul
    2020
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Karin Rahbek-Engmarksgaard
    Sønder Omme Kirke
    Kirke Alle 2
    7260 Sønder Omme

  • 19 Jul
    2020
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Henriette Jørgensen, Givskud-Gadbjerg
    Ringive Kirke
    Ringivevej 106
    7323 Give

  • 19 Jul
    2020
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Poul Viller
    Give Kirke
    Præstevænget 2
    7323 Give

  • 19 Jul
    2020
    09:30
    Gudstjeneste
    Ved: Bodil Raakjær Jensen
    Grindsted Kirke
    Kirkegade 1
    7200 Grindsted

  • 19 Jul
    2020
    09:30
    Gudstjeneste
    Ved: Gitte Bærentsen Lorentzen
    Vonge Kirke
    Bygade 109
    7173 Vonge

  • 19 Jul
    2020
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Henriette Hauritz Jørgensen
    Gadbjerg Kirke
    Buen 17B
    7321 Gadbjerg

  • 19 Jul
    2020
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Solvej Paabøl Andersen
    Billund Kirke
    Hans Jensensvej 4
    7190 Billund

  • 19 Jul
    2020
    10:30
    Højmesse
    Ved: Christina Munk Storm
    Nørup Kirke
    De Lichtenbergs Vej 32
    Nørup
    7182 Bredsten

  • 19 Jul
    2020
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Susanne Østbjerg Kargo
    Skjoldbjerg kirke
    Skjoldbjergvej 43
    6623 Vorbasse

  • 19 Jul
    2020
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Poul Viller
    Farre Kirke
    Kirkevej 4
    Farre
    7323 Give

  • 19 Jul
    2020
    11:00
    Gudstjeneste
    Ved: Gitte Bærentsen Lorentzen
    Thyregod Kirke
    Grundtvigs Pl 2
    Thyregod
    7323 Give

  • 19 Jul
    2020
    19:30
    Gudstjeneste
    Ved: NN
    Skovlund Kirke

  • 26 Jul
    2020
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Jakob Legarth
    Givskud Kirke
    Kirkebakken 13
    Givskud
    7323 Give

  • 26 Jul
    2020
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Jacqueline Moustgaard thiesen
    Filskov Kirke
    Omme Landevej 5
    Filskov
    7200 Grindsted

  • 26 Jul
    2020
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Jørgen Johansen, Hejnsvig
    Vorbasse Kirke
    Kirkegade 23A
    6623 Vorbasse

  • 26 Jul
    2020
    09:30
    Gudstjeneste
    Ved: Egil Hvid-Olsen
    Grindsted Kirke
    Kirkegade 1
    7200 Grindsted

  • 26 Jul
    2020
    10:30
    Højmesse
    Ved: Peter Hjorth Fredensborg
    Billund Kirke
    Hans Jensensvej 4
    7190 Billund

  • 26 Jul
    2020
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Jacqueline Moustgaard Thiesen
    Sønder Omme Kirke
    Kirke Alle 2
    7260 Sønder Omme

  • 26 Jul
    2020
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Hanne Kobbelgaard
    Stenderup Kirke
    Østergaardsvej 3
    Krogager
    7200 Grindsted

  • 26 Jul
    2020
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Jakob Terp Legarth
    Langelund Kirke
    Gammelbyvej 1
    7323 Give

  • 26 Jul
    2020
    10:30
    Højmesse
    Ved: Christina Munk Storm
    Randbøl Kirke
    Randbølvej 69
    7183 Randbøl

  • 26 Jul
    2020
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Poul Viller
    Give Kirke
    Præstevænget 2
    7323 Give

  • 26 Jul
    2020
    19:30
    Gudstjeneste
    Ved: Peter Hjorth Fredensborg
    Grene Gamle Kirkegård

  • 02 Aug
    2020
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Heinrich Pedersen, Nørup-Randbøl
    Lindeballe Kirke
    Åstvej 75
    7321 Gadbjerg

  • 02 Aug
    2020
    09:30
    Højmesse
    Ved: Diana Elisa Rasmussen
    Thyregod Kirke
    Grundtvigs Pl 2
    Thyregod
    7323 Give

  • 02 Aug
    2020
    09:30
    Gudstjeneste
    Ved: Bodil Raakjær Jensen
    Urup Kirke
    Urup Kirkevej 22
    7200 Grindsted

  • 02 Aug
    2020
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Hanne Kobbelgaard
    Stenderup Kirke
    Østergaardsvej 3
    Krogager
    7200 Grindsted

  • 02 Aug
    2020
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Jacqueline Moustgaard Thiesen
    Sønder Omme Kirke
    Kirke Alle 2
    7260 Sønder Omme

  • 02 Aug
    2020
    10:30
    Højmesse
    Ved: Peter Hjorth Fredensborg
    Billund Kirke
    Hans Jensensvej 4
    7190 Billund

  • 02 Aug
    2020
    10:30
    Højmesse
    Ved: Heinrich Wichmann Pedersen
    Nørup Kirke
    De Lichtenbergs Vej 32
    Nørup
    7182 Bredsten

  • 02 Aug
    2020
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Jørgen Johansen, Hejnsvig
    Vorbasse Kirke
    Kirkegade 23A
    6623 Vorbasse

  • 02 Aug
    2020
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Christina Munk Storm
    Gadbjerg Kirke
    Buen 17B
    7321 Gadbjerg

  • 02 Aug
    2020
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Poul Viller
    Give Kirke
    Præstevænget 2
    7323 Give

  • 02 Aug
    2020
    11:00
    Gudstjeneste
    Ved: Egil Hvid-Olsen
    Grindsted Kirke
    Kirkegade 1
    7200 Grindsted

  • 02 Aug
    2020
    11:00
    Højmesse
    Ved: Diana Elisa Rasmussen
    Øster Nykirke
    Hærvejen 309
    7323 Give

  • 09 Aug
    2020
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Karin Merete Rahbek-Engmarksgaard
    Filskov Kirke
    Omme Landevej 5
    Filskov
    7200 Grindsted

  • 09 Aug
    2020
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Jørgen Johansen, Hejnsvig
    Skjoldbjerg kirke
    Skjoldbjergvej 43
    6623 Vorbasse

  • 09 Aug
    2020
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Jakob Legarth
    Givskud Kirke
    Kirkebakken 13
    Givskud
    7323 Give

  • 09 Aug
    2020
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Poul Viller
    Farre Kirke
    Kirkevej 4
    Farre
    7323 Give

  • 09 Aug
    2020
    09:30
    Gudstjeneste
    Ved: Bodil Raakjær Jensen
    Grindsted Kirke
    Kirkegade 1
    7200 Grindsted

  • 09 Aug
    2020
    09:30
    Gudstjeneste
    Ved: Steen Frøjk Søvndal
    Nollund Kirke
    Nollundvej 162
    7200 Grindsted

  • 09 Aug
    2020
    09:30
    Højmesse
    Ved: Diana Elisa Rasmussen
    Vonge Kirke
    Bygade 109
    7173 Vonge

  • 09 Aug
    2020
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Jacqueline Moustgaard Thiesen
    Sønder Omme Kirke
    Kirke Alle 2
    7260 Sønder Omme

  • 09 Aug
    2020
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Hanne Kobbelgaard
    Stenderup Kirke
    Østergaardsvej 3
    Krogager
    7200 Grindsted

  • 09 Aug
    2020
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Jakob Terp Legarth
    Ringive Kirke
    Ringivevej 106
    7323 Give

  • 09 Aug
    2020
    10:30
    Højmesse
    Ved: Heinrich Wichmann Pedersen
    Randbøl Kirke
    Randbølvej 69
    7183 Randbøl

  • 09 Aug
    2020
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Poul Viller
    Give Kirke
    Præstevænget 2
    7323 Give

  • 09 Aug
    2020
    10:30
    Højmesse
    Ved: Peter Hjorth Fredensborg
    Billund Kirke
    Hans Jensensvej 4
    7190 Billund

  • 09 Aug
    2020
    11:00
    Gudstjeneste
    Ved: Diana Elisa Rasmussen
    Vester Kirke
    Vester Møllevej 6
    7323 Give

  • 15 Aug
    2020
    09:00
    Konfirmation
    Ved: Peter Hjorth Fredensborg
    Billund Kirke
    Hans Jensensvej 4
    7190 Billund

  • 15 Aug
    2020
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Egil Hvid-Olsen
    Grindsted Kirke
    Kirkegade 1
    7200 Grindsted

  • 15 Aug
    2020
    10:00
    Konfirmation
    Ved: Diana Elisa Rasmussen
    Vonge Kirke
    Bygade 109
    7173 Vonge

  • 15 Aug
    2020
    11:00
    Konfirmation
    Ved: Peter Hjorth Fredensborg
    Billund Kirke
    Hans Jensensvej 4
    7190 Billund

  • 15 Aug
    2020
    11:00
    Konfirmation
    Ved: Diana Elisa Rasmussen
    Vonge Kirke
    Bygade 109
    7173 Vonge

  • 16 Aug
    2020
    00:00
    Anden gudstjeneste
    Ved: Ingen gudstjeneste
    Stenderup Kirke
    Østergaardsvej 3
    Krogager
    7200 Grindsted

  • 16 Aug
    2020
    09:30
    Højmesse
    Ved: Gitte Bærentsen Lorentzen
    Vester Kirke
    Vester Møllevej 6
    7323 Give

  • 16 Aug
    2020
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Jacqueline Moustgaard Thiesen
    Sønder Omme Kirke
    Kirke Alle 2
    7260 Sønder Omme

  • 16 Aug
    2020
    10:00
    Gudstjeneste
    Ved: Steen Frøjk Søvndal
    Grindsted Kirke
    Kirkegade 1
    7200 Grindsted

  • 16 Aug
    2020
    10:00
    Konfirmation
    Ved: Diana Elisa Rasmussen
    Øster Nykirke
    Hærvejen 309
    7323 Give

  • 16 Aug
    2020
    10:30
    Højmesse
    Ved: Heinrich Wichmann Pedersen
    Nørup Kirke
    De Lichtenbergs Vej 32
    Nørup
    7182 Bredsten

  • 16 Aug
    2020
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Susanne Østbjerg Kargo
    Vorbasse Kirke
    Kirkegade 23A
    6623 Vorbasse

  • 16 Aug
    2020
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Mie Faarkrog
    Give Kirke
    Præstevænget 2
    7323 Give

  • 16 Aug
    2020
    16:00
    Gudstjeneste
    Ved: Steen Frøjk Søvndal
    Grindsted Kirke
    Kirkegade 1
    7200 Grindsted

  • 20 Aug
    2020
    15:00
    Plejehjems- og institutionsgudstjeneste
    Ved: Susanne Østbjerg Kargo
    Frihavnen
    Degnelodden 1
    6623 Vorbasse

  • 22 Aug
    2020
    09:00
    Konfirmation
    Ved: Solvej Paabøl Andersen
    Billund Kirke
    Hans Jensensvej 4
    7190 Billund

  • 22 Aug
    2020
    11:00
    Konfirmation
    Ved: Solvej Paabøl Andersen
    Billund Kirke
    Hans Jensensvej 4
    7190 Billund

  • 23 Aug
    2020
    09:00
    Konfirmation
    Ved: Susanne Østbjerg Kargo
    Skjoldbjerg kirke
    Skjoldbjergvej 43
    6623 Vorbasse

  • 23 Aug
    2020
    09:30
    Højmesse
    Ved: Gitte Bærentsen Lorentzen
    Thyregod Kirke
    Grundtvigs Pl 2
    Thyregod
    7323 Give

  • 23 Aug
    2020
    09:30
    Gudstjeneste
    Ved: Bodil Raakjær Jensen
    Grindsted Kirke
    Kirkegade 1
    7200 Grindsted

  • 23 Aug
    2020
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Jacqueline Moustgaard Thiesen
    Sønder Omme Kirke
    Kirke Alle 2
    7260 Sønder Omme

  • 23 Aug
    2020
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Hanne Kobbelgaard
    Stenderup Kirke
    Østergaardsvej 3
    Krogager
    7200 Grindsted

  • 23 Aug
    2020
    10:30
    Højmesse
    Ved: Heinrich Wichmann Pedersen
    Randbøl Kirke
    Randbølvej 69
    7183 Randbøl

  • 23 Aug
    2020
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Henriette Hauritz Jørgensen
    Gadbjerg Kirke
    Buen 17B
    7321 Gadbjerg

  • 23 Aug
    2020
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Gitte Lorentzen
    Give Kirke
    Præstevænget 2
    7323 Give

  • 23 Aug
    2020
    11:00
    Gudstjeneste
    Ved: Anna Marie Erbs
    Nollund Kirke
    Nollundvej 162
    7200 Grindsted

  • 23 Aug
    2020
    11:00
    Gudstjeneste
    Ved: Gitte Bærentsen Lorentzen
    Vester Kirke
    Vester Møllevej 6
    7323 Give

  • 23 Aug
    2020
    11:00
    Konfirmation
    Ved: Susanne Østbjerg Kargo
    Vorbasse Kirke
    Kirkegade 23A
    6623 Vorbasse

  • 23 Aug
    2020
    11:00
    Højmesse
    Ved: Diana Elisa Rasmussen
    Øster Nykirke
    Hærvejen 309
    7323 Give

  • 29 Aug
    2020
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Poul Viller
    Give Kirke
    Præstevænget 2
    7323 Give

  • 29 Aug
    2020
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Poul Viller
    Give Kirke
    Præstevænget 2
    7323 Give

  • 30 Aug
    2020
    00:00
    Anden gudstjeneste
    Ved: Ingen gudstjeneste
    Stenderup Kirke
    Østergaardsvej 3
    Krogager
    7200 Grindsted

  • 30 Aug
    2020
    09:00
    Konfirmation
    Ved: Susanne Østbjerg Kargo
    Vorbasse Kirke
    Kirkegade 23A
    6623 Vorbasse

  • 30 Aug
    2020
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Mie Faarkrog
    Give Kirke
    Præstevænget 2
    7323 Give

  • 30 Aug
    2020
    09:30
    Gudstjeneste
    Ved: Egil Hvid-Olsen
    Grindsted Kirke
    Kirkegade 1
    7200 Grindsted

  • 30 Aug
    2020
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Jacqueline Moustgaard Thiesen
    Sønder Omme Kirke
    Kirke Alle 2
    7260 Sønder Omme

  • 30 Aug
    2020
    10:30
    Højmesse
    Ved: Heinrich Wichmann Pedersen
    Nørup Kirke
    De Lichtenbergs Vej 32
    Nørup
    7182 Bredsten

  • 30 Aug
    2020
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Henriette Hauritz Jørgensen
    Givskud Kirke
    Kirkebakken 13
    Givskud
    7323 Give

  • 30 Aug
    2020
    10:30
    Gudstjeneste
    Ved: Mie Faarkrog
    Give Kirke
    Præstevænget 2
    7323 Give

  • 30 Aug
    2020
    11:00
    Konfirmation
    Ved: Susanne Østbjerg Kargo
    Vorbasse Kirke
    Kirkegade 23A
    6623 Vorbasse

  • 30 Aug
    2020
    11:00
    Gudstjeneste
    Ved: Diana Elisa Rasmussen
    Vonge Kirke
    Bygade 109
    7173 Vonge

  • 30 Aug
    2020
    12:30
    Gudstjeneste
    Ved: Egil Hvid-Olsen
    Grindsted Kirke
    Kirkegade 1
    7200 Grindsted

  • 02 Sep
    2020
    17:00
    Gudstjeneste
    Ved: Steen Frøjk Søvndal
    Grindsted Kirke
    Kirkegade 1
    7200 Grindsted

  • 05 Sep
    2020
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Hanne Kallestrup Kobbelgaard
    Grindsted Kirke
    Kirkegade 1
    7200 Grindsted

  • 05 Sep
    2020
    09:30
    Konfirmation
    Ved: Gitte Bærentsen Lorentzen
    Thyregod Kirke
    Grundtvigs Pl 2
    Thyregod
    7323 Give

  • 05 Sep
    2020
    11:00
    Gudstjeneste
    Ved: Bodil Raakjær Jensen
    Grindsted Kirke
    Kirkegade 1
    7200 Grindsted

  • 05 Sep
    2020
    11:00
    Konfirmation
    Ved: Gitte Bærentsen Lorentzen
    Thyregod Kirke
    Grundtvigs Pl 2
    Thyregod
    7323 Give

  • 06 Sep
    2020
    09:00
    Gudstjeneste
    Ved: Mie Faarkrog
    Farre Kirke
    Kirkevej 4
    Farre
    7323 Give

  • 06 Sep
    2020
    09:30
    Gudstjeneste
    Ved: Egil Hvid-Olsen
    Urup Kirke
    Urup Kirkevej 22
    7200 Grindsted

 
Grene Provsti, Kirkegade 22, 7200 Grindsted, Tlf. 21 18 49 31, Email: grene.provsti(a)km.dk